Product Category
loading
Share to:
whatsapp sharing button
facebook sharing button
twitter sharing button
linkedin sharing button
sharethis sharing button
Freestanding 2 Burners Restaurant Induction Cooktop LT-B300II-B135
Availability:
  • LT-B300II-B135
  • Lestov
Product Features
the-core-part-of-Lestov-commercial-induction-hob
double-burner-induction-cooker
煲仔炉详情页20220219_07
Product Parameter Details
Model No. LT-B300II-B135/B105
Power Options 3.5KW*2 / 5KW*2
Rated Voltage 220V, Single Phase (Inlet voltage: 380V)
Voltage Fluctuation From 340-460V
Product Material Stainless Steel #304
Product Size L450*W800*H800+150mm
Round-Glass Size 300mm, Thickness 6mm
Heating Area of the Glass 210mm